صفحه اصلی / سایر مطالب / ۶ دلیلی که نباید غصه بخوریم !

۶ دلیلی که نباید غصه بخوریم !

۶ دلیلی که نباید غصه بخوریم !

چرا ما غصه می خوریم ؟

گاهی به این فکر می افتیم که چرا ما غم و غصه داریم ؟ چرا نمی توانیم شاد باشیم و چرا نمی توانیم آنطور که دلمان می خواهد زندگی کنیم . دلیل واضح این امر اینه که ما خودمون رو از بقیه کمتر می بینیم و فکر می کنیم که بقیه از ما پولدارتر، موفق تر ، زیباتر، و خوشبخت تر هستند . در صورتی که اصلا اینطور نیست . این یک سلسله مراتبی دارد که باید آنها را بدانید .

تو منحصر به فردی

همانطور که شما حسرت زندگی بقیه را دارید خیلی ها هم هستند که حسرت زندگی شما را دارند ، اما متاسفانه شما آنها نمی بینید . شما فقط کسانی را می بینید که از شما بهترند و یا اینکه فکر میکنید از شما بهترند ، اگر بدانید که شما در عالم هستی منحصر به فرد هستید دیگر نگران این نخواهید بود که چرا ان شخص از من بهتر یا بدتر است .

خداوند هر انسانی را که خلق کرده است او را منحصر به فرد خلق کرده و حداقل در ۶ مورد منحصر به فرد هستید .

۱ – عنبیه چشم

هیچ انسانی از نظر ترکیبات عنبیه چشم مثل هم نیستند ، حتی اگر شما خواهر یا برادر هم باشید . به تازگی برای شناسایی به جای اثر انگشت عنبیه شما را مورد آزمایش قرار میدهند .

۲ – اثر انگشت

این قسمت از بدن از دیرباز موردتوجه بوده و همه تقریبا میدانند که اثر انگشت هیچ کس مثل هم نیست ، ممکن است شبیه باشد اما صد در صد یکی نیست .

۳ – تن صدا

این مورد کمتر کسی میداند که تن صدای هر کس منحصر به فرد است . شاید کسی بتواند صدای شما را تقلید کند اما محال است که دقیقا صدای شما را دربیاورد . منظورم با کامپیوترو استفاده از تکنولوژی نیست . به طور طبیعی هیچ کس نمیتواند دقیقا صدای شما را در بیاورد .

۴ – لهجه

میدانم که نمیدانستید حتی لهجه شما هم با دیگری برابر نیست ! شما دو نفر تهرانی یا شیرازی و یا … را با هم مقایسه کنید هر کدام با لهجه خاص خودش حرف میزند ، میتوانید این مورد را در هنگام تماشای فیلم یا سریال تجربه کنید . جالب بود نه ؟!!

۵ – دی ان ای ها

بر اساس تحقیقات دانشمندان دی ان ای های هر کس منحصر به فرد است و نمیتوان کسی را یافت که دی ان ای کاملا مشابهی با شما داشته باشد حتی نزدیکان شما .!

۶ – شکل ظاهری

شکل ظاهری هر انسانی هم با یکدیگر تفاوت دارد ، فرق نمیکند که غریبه باشید یا دو قلو ! برادر باشید یا خواهر ، هر چه باشید با دیگری تفوت دارید .

نتیجه !

شما ۶ دلیل دارید که دیگر غم و غصه را به خود راه ندهید و نگران نباشید . شما کارهایی را میتوانید انجام دهید که بقیه قادر به انجامش نیستند پس نگران نباشید و از جای خود برخیزید . و خودتونو به یک فنجان چای دعوت کنید . بدانید که در این دنیای بی انتها شما منحصر به فرد هستین .

خودت را به یک فنجان چای دعوت کن

 پس بلد شو بند کفشهایت را ببند و از همین الان تصمیم بگیر که هر وقت حالت خراب شد برخیزی و به خودت هشدار دهی که: آهای فلانی ، تو منحصر به فردی نباید خراب بشی دنیا دیگه مثل تو نداره اینو یادت باشه .

بند کفش هایت را ببند

این را به خاطر داشته باش !

حتی در بدترین شرایط هم امید هست .

حتی در میان جوانه های خشک میتوان لبخند را پیدا کرد . فقط باید بخواهی و بلند شوی و ببینی ..

 

مزرعه خشک

محسن فیاض

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس